بازسازی ویلا و خانه ویلایی
موضوعات داغ

خرید آپارتمان قدیمی برای بازسازی

گران شدن مسکن در چند سال اخیر عملا بخش بزرگی از مشتریان بالقوه را به سمت خرید آپارتمان قدیمی با سن بالا و بازسازی آپارتمان سوق داده است .

از طرفی خرید آپارتمان قدیمی برای بازسازی در بسیاری از مناطق خوب و مورد پسند مشتریان مثلا منطقه ۲ ،  ۵ یا ۴ تهران به دلیل اینکه از سالهای خیلی دور آپارتمان سازی در این مناطق شروع شده و آپارتمان نوساز ، ناشی از نبود زمین و ملک کلنگی برای ساخت و ساز نایاب است و عملا موردی برای انتخاب نیست و اگر هم هست گران است .

بسیاری از مجتمع های آپارتمانی قدیمی فارغ از نما یا مشاعات که جز فضای داخلی نیستند ، هم سازه خوبی دارند و هم استعداد بسیار بالای برای بازسازی آپارتمان و تبدیل آن به خانه زیبا و دلنشین برای زندگی اعضا خانواده یا بعضا سرمایه گذاری .

بنابراین شما میتوانید با یک قیمت مناسب تر و گزینه های بیشتر برای خرید آپارتمان قدیمی با سن بالای ۱۰ سال مواجه شوید که هم دست شما را برای انتخاب منطقه و نقشه دلخواه باز تر میکند و هم قدرت چانه زنی شما را هنگام  خرید بالاتر میبرد . پس از انتخاب و خرید آن و انتخاب یک پیمانکار بازسازی آپارتمان مجرب و انجام تعمیرات به مکانی دلخواه و با ارزش افزوده بالا دست بیابید .

 

چطور یک آپارتمان قدیمی اما با استعداد برای بازسازی انتخاب کنیم :

بازسازی آپارتمان قدیمی به صورت حرفه ای که به تمام نیاز های شما پاسخ دهد و ارزش افزوده مناسب برای شما فراهم نماید ، ارتباط مستقیم با  استعداد های آن برای باز سازی  دارد .

 انتخاب مناسب یک آپارتمان قدیمی نیازمند توجه به چند نکته کلیدی و کسب امتیاز بالا در این فاکتور ها و آشنایی با مراحل بازسازی خانه دارد . رعایت نکاتی که در این مطلب بیان خواهد شد به  شما کمک خواهد کرد خرید بهتری برای بازسازی آپارتمان قدیمی طبق استانداردها داشته باشید .

البته بیان این نکات بدون لحاظ کردن منطقه قرار گرفتن ملک است . این بدان معنا است که در بیان این موارد  نگارنده به صورت کلی نکاتی را بیان میکند که عام هستند و اختصاص به منطقه خاصی ندارند .

این نکات به همان اندازه برای خرید در منطقه پونک یا بلوار فردوس تهران مهم هستند که برای انتخاب در منطقه نازی آباد .

مشاعات همیشه مهم است

سعی کنید در بین گزینه های که توسط مشاور املاک به شما پیشنهاد میگردد ، سراغ مواردی بروید که مشاعات بهتری دارند ، زیرا اختیار تغییر و تعمیر مشاعات با شما نیست .

علی رغم اینکه همیشه مشاور آژانس فروش ملک وعده میدهد که جلسه ساختمان برای بررسی تعمیرات اساسی برگزار شده و قرار است تعمیرات به زودی انجام شود . اما تجربه نشان داده معمولا نه جلسه ای برگزار شده و نه آینده ای نزدیک میتوان برای این تعمیرات متصور بود .

  بنابراین در بررسی و امتیاز دهی مشاعات به کیفیت ساخت دقت کنید . معمولا استفاده از سنگ مرغوب در کف ، دیوارها در فضای داخلی ساختمان و توجه به کیفیت نما و نوع اجرا آن و تمیز بودن نما بسیار مهم و حائز اهمیت است . در بخش مشاعات ۵۰ درصد امتیاز مربوط به نما است بگذارید ، در این خصوص مثالی را بیان نمایم تا موضوع شفاف تر شود .

فرض کنید شما را به جای برای میهمانی دعوت کنند ، به محض رسیدن ساختمانی با نمای کثیف ، درب وردی کهنه ، شیشه های شکسته ، ورودی نامرتب ، باغچه های خشک ، راهرو های خراب ، که گچ آن  تبله کرده است ببنید و وقتی وارد محوطه ساختمان میشوید ، بوی نم به دماغتان بخورد ، مطمنا اگر مجبور نباشید این مسیر را ادامه نمیدهید و وارد منزلی که شاید با یک بازسازی حرفه ای تبدیل به بهشت شده باشد نمیشوید ، پس مشاعات مهم است خیلی خیلی مهم .

آسانسور در آپارتمان مهم است

مجتمع دارای آسانسور بخریم و اگر آسانسور ندارد هرچه طبقه پایین تر بهتر

آسانسور بسیار مهم است ، سعی کنید آپارتمانی انتخاب کنید که حتما دارای آسانسور باشد و اگر آسانسور ندارد ، طبفه پایین تر را انتخاب کنید . خرید آپارتمان در ساختمان های بدون آسانسور در طبقه بالای ۲ به بعد شما را در آینده برای فروش و افزایش متراژ با مشکلات عدیده بخصوص هنگام آرامش بازار روبرو خواهد کرد و به طورکلی این آپارتمان سخت فروش هستند .

جنوبی یا شمالی بودن واحد :

نورگیر بودن خانه درفرهنگ ایرانی و شرقی بسیار مهم است ، سعی کنید در مجتمع های جنوبی واحد جنوب و مجتمع های شمالی واحد جنوبی را انتخاب کنید و به پاسیو ها و میزان نور دهی آنان توجه نماید این آیتم  بر کیفیت نقد شوندگی آینده ملک مهم و تاثیر گذار است .

پنجره های بزرگ باعث افزایش ورود نور به خانه میشوند ، بنابراین سعی کنید برای بررسی میزان روشنایی خانه در روز از ملک بازدید بعمل اورید تا میزان روشنایی خانه کامل مشخص شود .

نقشه و استعداد بازسازی :

توجه به استعداد خانه و امکان بازسازی آپارتمان قدیمی و ایجاد فضالی دلخواه شما بسیار مهم است . تاکید میگردد وقتی وارد یک آپارتمان با سن بالا میشوید ، همه آنچه از در و دیوار ، کابینت و سقف های کاذب ، کمد دیواری های و فضا بندی می بینید ، مهم نیستند ، چون همه این ایردات را میشود به راحتی رفع کرد و با یک بازسازی مدرن و حرفه ای اصلاح نمود مهم استعداد آپاراتمان برای این کار است .

استعداد آپارتمان برای اصلاح به چه معنا است ؟

استعداد آپارتمان برای اصلاح و باز سازی به دو بخش سازه ای و غیر سازه تقسیم بندی میگردد . بدین معنا  که آیا نوع اسکلت ساختمان و نحوه چیدمان ستون به شما اجازه حذف دیوارهای غیر باربر برای اصلاح و ایجاد فضای دلخواه شما را میدهد .

بخش غیر سازه ای مربوط به دوچالش اساسی میشود ، مسیر دود کش های شومینه که همیشه برای برداشتن شومینه در خانه درد سر ساز است . رایزها یا محل عبور کانال ها است که آن هم میتواند خیلی از نقشه های اصلاح را با مشکل روبرو نماید .

با در نظر گرفتن این فاکتورهای اساسی در کنار ، ارزش خرید و سن ساختمان و ارزش منطقه ای ملک ، شما میتوانید با خرید یک آپارتمان قدیمی مستعت برای بازسازی پروژه را شروع کنید .

بازسازی آپارتمان قدیمی یا یک خانه ویلایی کاری است که نیاز به تخصص دارد و اکیدا توصیه میگردد که بازساز خودسر نباشید و حتما این امر به تیم مجرب و حرفه ای بسپارید  ، ما در پردال برای شما این امکان را فراهم میآوریم که با تیم ها مجرب پیمانکاری و متخصص در زمینه بازسازی ارتبتط مستقیم برقرار نماید یا از ظرفیت های تیم پردال برای بازسازی آپارتمان خود بهره گیری کنید .

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا