بازسازی ویلا و خانه ویلایی
موضوعات داغ

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه سوالی است که در ذهن اکثر کسانی که به دنبال بازسازی آپارتمان یا بازسازی خانه ویلایی قدیمی خود هستند مطرح میگردد . ما در این مطلب سعی میکنیم با ساده نگاری و پرداختن به جزییات تمام تلاش خود را برای پاسخ به این سوال بکار بگیریم تا مخاطبان سایت پردال پس از مطالعه آن بتوانند مراحل بازسازی خانه خود را بدانند و با دید وسیع تری برای انجام این امر برنامه ریزی نمایند .
مراحل بازسازی خانه یا آپارتمان با توجه به تنوع طراح ها و مصالح ساختمانی و افزایش هزینه آن نیاز به توجه ویژه و کسب اطلاعات کافی و نگاه پروژه محور دارد .
یکی از مشکلات اساسی که در همه زمینه ها زندگی اجتماعی ، اقتصادی و خانوادگی از جمله بحث بازسازی آپارتمان درگیر آن هستیم ، عدم برنامه ریزی و ایجاد یک طرح و مسیر راه برای دستیبابی به هدف غایی که در اینجا بازسازی درست و اصولی با طرح دلخواه و استفاده کاربردی از فضاها در خانه است .
دانستن مراحل بازسازی خانه و شرح خدمات بازسازی منزل و آپارتمان به شما کمک میکند تا بتوانید برنامه ریزی درستی انجام داده و منابع مالی خود برای این امر به راحتی مدیریت کنید .

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه بستگی زیادی دارد به میزان و نوع بازسازی خانه اما برای اینکه به همه خواسته ها جواب دهیم در اینجا سعی میکنیم تمام مراحل را از صفر تا صد برای شما بیان کنیم .

گام اول : اراده برای تغییر

اولین قدم برای آغاز فرایند بازسازی آپارتمان یا خانه ، شروع آغاز تصمیم گیری برای این کار است . ما دغدغه های شما برای تغییر را درک میکنیم و میدانیم همواره تغییر سخت است اما باید این گام اول را بردارید تا از منافع آن که میتواند افزایش کاربری فضا و آرامش ، بالا رفتن کیفیت زندگی ، تغییر در روحیه ، افزایش ارزش ملک را به همراه داشته باشد .

مراحل بازسازی خانه
گام دوم : چه میخواهیم بکنیم


باید بدانید توقع شما از پیمانکار بازسازی آپارتمان چیست و چه تغییراتی را میخواهید در خانه خود اعمال کنید.

گام سوم طراحی

طراحی یکی از مهمترین گام های فرایند بازسازی خانه است . طراحی داخلی به شما کمک میکند آنچه در تصور خود دارید بتوانید به نقشه و طرح تبدیل نمایید و آن را با یک قرارداد مناسب تبدیل به یک پروژه فوق العاده عالی نماید .
طراح داخلی بر اساس استعداد های خانه شما و با لحاظ نمودن محدودیت ها و براساس خواسته و سلیقه شما بر ترکیب نمودن فنون مهندسی با هنر اقدام به طراحی و ارایه طرح پیشنهادی خود مینماید تا شما بتوانید پس بررسی و مذاکره و رفع ایرادت طرح آماده آغاز مرحله بعد شوید .

گام چهارم : محدودیت ها را بشناسیم

شناسایی محدودیت های اجرای بر عهده طراح و تیم بازسازی کننده یا همان پیمانکار بازسازی آپارتمان یا خانه شما است . این محدودیت ها معمولا بر سه قسم هستند و تاثیر زیادی میتواند بر اجرا طرح و نوع آن بگذارند زیر تغییر فضاها ، حذف یا تغییر کاربری آن ها در خانه وابستگی زیادی به این محدودیت ها دارد . این محدودیت ها میتواند شامل الزامات سازه ای ، تاسیساتی و رایزرها باشد . البته قوانین تعیرات آپارتمان و قوانین آپارتمان نشینی هم میتواند محدودیت های کمی ایجاد کند .


گام پنجم : پیمانکار خوب بیابیم


این مرحله بسیار سخت است ، زیرا ادعا های زیادی برای اینکه پیمانکار بازسازی آپارتمان عالی هستند از طرف افراد غیر حرفه ای همیشه مطرح است و هیچ مرجعی برای ارزش گذاری و صحت سنجی وجود ندارد و تبلیغات و تاسیس یک شرکت و مطرح نمودن ادعا های واهی کار سختی نیست . سوالی که اینجا مطرح میگردد این است که چه کنیم . مشاوره و عقد قرارداد درست و صحت سنجی با مذاکره و کسب اطلاعات بیشتر پاسخ سوال شما است .
انتخاب پیمانکار باید با دقت انجام شود و برای اینکار توصیه موکد ما به همه شما استفاده از ابزار های شناختی مناسب است . یکی از این ابزارها بررسی و صحت سنجی صحیح است .


گام ششم :


نظارت مستمر و در هنگام اجرا توسط طراح داخلی و مدیر پروژه واجب است . بدانید که مسولیت های یک طراح داخلی پس ارائه طرح به پایان نمی رسد و طراح باید در مراحل اجرا کار به پروژه سرکشی و از روند اجرا طرح اطمینان و درصورت انحراف بدون دلیل موجه آن را به اطلاع کارفرما برساند . حضور طراح برای پیمانکار هم مفید است . زیرا هنگام اجرای پروژه مشکلات را با ایشان مطرحه و راهکار جایگزین برای اجرا بدون آسیب به طرح اصلی را دریافت میکند .

معرفی پردال

مجموعه پردال بعنوان یک پیمانکار بازسازی آپارتمان همواره در کنار شما است، ما شما را در تمام مراحل بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه و بازسازی آپارتمان کوچک همراهی میکنیم .

تماس برای بازسازی آپارتمان با پردال

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا