بازسازی آپارتمان

چگونه پروژه تعمیر و بازسازی آپارتمان را تعریف کنیم

شاید بیان واژه پروژه ، از طرف ما برای بازسازی آپارتمان کمی اغراق آمیز و هدفمند برای بزرگ جلوه دادن خدماتمان به نظر برسد . اما اصلا اینگونه نیست ، مطمئن باشید مزایای روی کاغذ آوردن اهداف ، خواسته ها ، زمان و بودجه در کنار هم را وقتی آن را آماده کردید متوجه خواهید شد .

مطمئن باشید شما زمانی که مشغول نوشتن و آماده سازی پروژه بازسازی آپارتمان خود هستید ، قطعا جزییات بیشتری را کشف خواهید کرد . وقتی شما زمان را بهتر به کارها اختصاص دادید و منابع را درست و واقعی برآورد نمودید ، لذت و طعم شیرین برنامه ریزی را خواهید چشید .
اما از همین ابتدا بگویم ، شما فقط پروژه بازسازی آپارتمان را از نگاه خودتان تعریف میکنید و باید بدانید که خدمات بازسازی منزل متنوع و نیازمند یک پیمانکار بازسازی آپارتمان است . اصلاح ساختار ساختمان ، تکمیل ، مدیریت و اجرا آن بر عهده شما نیست . پیمانکار متخصص ، مهندس و معمار متبحر طرف قرارداد شماست ، که پروژه را اصلاح و باز تعریف میکند . او است که بر اساس بودجه و زمان و با در نظر گرفتن محدویت های پروژه را باز نویسی ، مدیریت و نهایتا اجرا میکند .

پروژه را چگونه تعریف کنیم :

مرحله اول :

در این بخش خیلی ساده بدون استفاده از اصطلاحات پیچیده و مبهم مطالب را بیان میکنیم . ما به طور اختصاصی کمک خواهیم نمود در کمترین زمان و بدون دغدغه پروژه بازسازی آپارتمان خود را تعریف کنید .
اولین و مهم ترین نکته در تعریف پروژه انطباق آن با خواسته های شما است . پس ابتدا یک کاغذ برداشته و با کسب نظر از خانواده بخصوص همسرتان خواسته های خود را لیست نماید .
۱- تعویض شیر آلات
۲- نقاشی
۳- تعویض کف پوش
۴- حذف دیوار آشپزخانه
۵- تعویض کابینت
۶- جابجای سینک آشپزخانه
۷- نور پردازی
۸- اجرا نماهای آینه در ورودی آپارتمان
۹- تعویض درب ها
و نوشتن این لیست را ادمه میدهید تا همه خواسته هایتان فارغ از پول مورد نیاز برای آن و محدودیت های اجرایی تکمیل شود .

مرحله دوم :

در مرحله بعد به سراغ اولویت بندی میروید و سعی کنید حداقل پیش نیاز ها را در نظر بگیرید . بعنوان مثال تعویض کابیت و سینک بدون تغییر در سیستم لوله کشی مقدور نیست یا ایجاد فضا برای ماشین ظرف شوی احتمالا نیاز به سیم کشی خواهد داشت . در این مرحله تا جای ممکن این محدودیت ها را در نظر بگیرد و آنها را یاداشت کنید .

محدودیت ها بسیار مهم هستند و محدودیت های سازه ای بعضا میتوانند سرنوشت یک بازسازی عوض نماید. بنابراین آنها را باید جدی گرفت . توجه داشته باشید که مثلا تعویض درب وردی در قانون آپارتمان مصوب مجلس در صورتیکه به ترکیل معماری راهعرو آسیب بزنذ بدون رضایت همسایگان مقدور نیست .


مرحله سوم:

ایجاد تصور ذهنی برای انتخاب طرح و فضای داخلی آپارتمان با نگاه استفاده بهینه از فضای و زیر بنا گام سوم است .

بر اساس ایده های خود طرح مورد نظر روی کاغذ ترسیم یا شرایط دلخواه خود را بنوسید . منظور ما این نیست که به مانند یک مهندس معمار یا طراح داخلی ، طراحی کنید . هدف رسیدن به ذهنیت درباره کلیات پروژه از نوع سبک کار بازسازی است .
بعنوان مثال اینگونه بنوسید :
طرح مدرن با کف پوش تیره و رنگ روشن دردیوارها . یا نقاشی پتینه در سقف و اجرا یک آینه نما زیبا در ورودی و کابینت سفید با طرح ممبران . برای درک بهتر میتوانید از مطالب موجود در بخش طراحی داخلی و دکوارسیون برای کسب ایده و آشنایی با سبک های طراحی داخلی کمک بگیرد .

مرحل چهارم :

در تعریف پروژه بازسازی آپارتمان به نوع مصالح و رنگ ها فکرکنید . در اینجا منظور برند نیست مثلا کف پوش لمینت از جنس چوب . اجرای کف پوش با سرامیک یا سنگ ، تعویض کاشی های قدیمی با کاشی برجسته با نوار طلایی برای سرویس بهداشتی ، آنچه در این زمینه به ذهنتان میرسد ، بنویسید .


مرحله پنجم :


محدودیت های موجود را بازسازی آپارتمان از نگاه خود بنوسید مثلا من در منزل ساکن هستم و نمیتوانم اثاثیه را تخلیه کنم .


مرحله ششم :


تعیین حداکثر زمان و حداقل زمان که میخواهید پروزه در آن تمام شود و در تعیین بازه زمانی به تعطیلات توجه داشته باشید . زمان طراحی ، انتخاب مصالح و نحوه تامین اعتبار و مدت اجرا را در نظر بگیرید . توصیه میگردد در برنامه با توجه به حجم بازسازی مدت زمانی را بعنوان زمان شناور در نظر بگیرید .


مرحله هفتم:


این مرحله مهم است ، باید در این گام اقدام به تعیین حداکثر و حداقل بودجه ای که می توانید برای تعمیرات هزینه کنید نمایید .


پایان کار تعریف پروژه بازسازی آپارتمان :


خوب حالا شما پروژه خودتان را تعریف کردید . شما برای مذاکره با پیمانکار یا مهندس و معمار متخصص آمادگی لازم را دارید . مطمن باشید ، هنگام به روی کاغذ آوردن پروژه نکات جالبی را کشف خواهید کرد .
همانطور که گفته شد تعریف پروژه ابتدای ترین عمل در آغاز فرایند مهندسی ، حرفه ای و هنری بازسازی آپارتمان شما خواهد بود . این برنامه که شما ساختار آن را ایجاد کردید با کمک مهندسان و مشاورین ما با ایجاد اصلاحات و حفظ شاکله آن تبدیل به یک برنامه زمانبندی برای اجرا کار میگردد . تیم پردال بعنوان شرکت بازسازی آپارتمان ، برنامه اجرا کار را که براساس خواسته های شما بازنویسی ، تکمیل و تهیه شده است ، پس تصویب توسط شما اجرایی خواهد نمود .

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا